11 Մայիս 2011 - 12:53 AMT
Այս տարի յոթերորդ անգամ կանցկացվի ՏՏ ոլորտում ՀՀ նախագահի ամենամյա կրթական պարգևի մրցանակաբաշխությունը։ Այս մասին հայտնել է «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության հասարակության հետ կապերի բաժինը։Սույն թվականի մայիսի 12-ին, ժամը 14:30-ին Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում (ՀՊՃՀ) տեղի կունենա ՏՏ ոլորտում ՀՀ նախագահի ամենամյա կրթական պարգևի մրցանակաբաշխության հանձնաժողովի ամենամյա հանդիպումը մրցանակաբաշխության հավակնորդների հետ:
Մրցանակաբաշխության հիմնական նպատակը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ասպարեզում լավագույններին ճանաչելն ու խրախուսելն է:
Պարգևները շնորհվում են բարձր առաջադիմություն ունեցող այն ուսանողներին, ովքեր ակտիվորեն մասնակցում են սոցիալական ծրագրերին, տարբեր օլիմպիադաների և մրցույթների, գիտական հոդվածների հեղինակներ են, ունեն բազմակողմանի գիտելիքներ ու այլ տաղանդներ:
2011թ-ին նախատեսված են հետևյալ անվանակարգերը՝ Գլխավոր մրցանակ, Լավագույն ասպիրանտ (I և II կարգեր), Լավագույն մագիստրանտ (I և II կարգեր), Լավագույն բակալավր (I և II կարգեր), Լավագույն սփյուռքահայ մասնակից, Լավագույն ուսանողուհի, Լավագույն աշակերտ։
Նախագահական ամենամյա մրցանակաբաշխությունը ֆինանսավորում է Սինոփսիս Արմենիա ընկերությունը:
Մրցանակաբաշխությունն առաջին անգամ անցկացվել է 2005թ-ին։ Անցած 6 տարիների ընթացքում 158 ուսանող և աշակերտ արժանացել են այս պարգևին:

11 Май 2011 - 12:53 AMT
Члены комиссии по вручению президентской премии в сфере ИТ, встретятся с претендентами на получение премии
В этом году в седьмой раз состоится вручение наград президента РА в сфере ИТ. Об этом сообщил отдел по связям с общественностью компании “Синопсис Армения”.
12 мая этого года в 14:30 в Государственном архитектурном университете Армении (АГАУ) состоится встреча комиссии, вручающей ежегодную премию президента РА в сфере ИТ, с претендентами на получение премии.
Основной целью премии является определение и поддержание лучших в сфере информационных технологий
Награды вручаются тем студентам, которые активно участвовали в социальных программах, олимпиадах и конкурсах, являются авторами научных статей, обладают разносторонними знаниями и талантами.
В 2011 году предусмотрены следующие номинации: Главный приз, Лучший аспирант (1 и 2 класса), Лучший магистрант (1 и 2 класса), Лучший бакалавр (1 и 2 класса), Лучший участник из армянской диаспоры, Лучшая студентка, Лучший ученик.
Ежегодное вручение премии президента РА финансирует компания «Синопсис Армения».
Впервые вручение премий проводилось в 2005 году. За прошедшие 6 лет 158 студентов и учеников были удостоены этой премии.