11 Մայիս 2011 - 12:53 AMT
Մայիսի 13-ին «Եվրասիա» միջազգային համալսարանում տեղի կունենա «Էլեկտրոնային բիզնես» մագիստրոսական ծրագրի շնորհանդեսը:
Ծրագիրը նպատակ ունի լրացնել ՀՀ աշխատաշուկայում «Էլեկտրոնային բիզնես»-ի մասնագետների ներկայումս նկատվող պակասը, ընդլայնել գործող կազմակերպությունների ասպարեզը և խթանել էլեկտրոնային բիզնեսով զբաղվող նոր ընկերությունների ստեղծումը:
Ծրագիրն իրականացվում է «Եվրասիա» միջազգային համալսարանի (ԵՄՀ), Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանի, Բարսելոնում, Ժնեւում եւ Մյունխենում գործող Եվրոպական համալսարանի հետ համատեղ և Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության (UITE) աջակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում կներկայացվի . «Էլեկտրոնային բիզնես» մագիստրոսական ծրագիրը, Էլեկտրոնային հասարակության և ինովացիոն տնտեսության ստեղծման մարտահրավերները ՀՀ-ում և կքննարկվի համալսարանական «բիզնես ինկուբատոր» նախագիծը։
Շնորհանդեսին ներկա կգտնվեն ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ-ում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեդրիուս Ապուոկասը, ՀՀ ԿԲ նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը, ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը, Microsoft ընկերության հայաստանյան ներկայացչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը, «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանը, «Այքոն Քոմունիքեյշնս» ընկերության գործադիր տնօրեն Ռաֆֆի Կասսարջյանը, ԱՊԱԳԱ Թեքնոլոջիս ընկերության տնօրեն Միշել Դավուդյանը, Նորք Տեղեկատվավերլուծական կենտրոնի տնօրեն Հայկ Չոբանյանը, «ՍՓՅՈՒՌ» տեղեկատվական կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Աշոտ Գրիգորյանը, պետական ու մասնավոր հատվածը ներկայացնող այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

11 Май 2011 - 12:53 AMT
13 мая в Международном университете “Евразия” сосотоится презентация магистрской программы ”Электронный бизнес”.
Целью программы является пополнение рынка труда РА специалистами “Электронного бизнеса”, нехватка которых особенно остро чувствуется в настощее время, расширение сферы деятельности компаний и поддержание новых компаний, занимающихся электронным бизнесом.
Программа реализуется при поддержке Международного университета “Евразия”, Литовского университета Миколас Ромерис, действующего совместно с университетами в в Барселоне, Женеве и Мюнхене, Европейского университета и Союза предприятий по ИТ (UITE).
В ходе мероприятия будут представлены: Магистерская программа «Электронный бизнес -вызовы электронному обществу и созданию инновационной экономики», будет вынесен на обсуждение университетский проект “бизнес- инкубатор”.
На презентации будут присутствовать министр культуры и образования РА Армен Ашотян, посол Литвы в Армении Гедриус Апуокас, заместитель председателя ЦБ РА Нерсес Ерицян, исполнительный директор СПИТ Карен Варданян, директор офиса компании Microsoft в Армении Григор Барсегян, директор компании Synopsis Armenia Овик Мусаэлян, исполнительный директор компании I-Con Communications Раффи Кассарджян, директор компании APAGA Technologies Мишель Давудян, директор Информационно-аналитического центра Айк Чобанян, генеральный директор информационного центра “СПЮР”Ашот Григорян, представители других государственных и негосударственных организаций.