12 Մայիս 2011 - 08:51 AMT
«ՎՏԲ Բանկ (Հայաստան)» ՓԲԸ-ն հայկական բանկերից առաջինն է, որը թողարկել է 100.000 հատ VISA պլաստիկ քարտ 2011-ի մարտին: Քարտատեր է դարձել «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի աշխատակից Խորեն Աբրահամյանը: Մայիսի 12-ին կայացել է 500.000 դրամ արժողությամբ սերտիֆիկատների հանձնման պաշտոնական արարողությունը, որոնք նույն օրը փոխանցվել են հաղթողի հաշվին:
«100.000-րդ VISA քարտի թողարկումը կարևոր ձեռքբերում է, որը վկայում է բանկի կողմից քարտային բիզնեսի զարգացման ռազմավարության հաջող իրացման, բարձր հեղինակության և մեր հաճախորդների շարքում VISA քարտերի պահանջված լինելու մասին»,- ասել է բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մհեր Գրիգորյանը:
Իր հերթին ԱՊՀ երկրներում VISA-ի բիզնեսի զարգացման մենեջեր ԻրինաԿամխաձեն նշել է, որ Հայաստանում բանկային համակարգը զարգանում է և 100.000-րդ քարտը ցույց է տալիս Հայաստանում անկանխիկ հաշիվների համակարգի բարձր պոտենցիալը:

12 Май 2011 - 08:51 AMT
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» является первым из банков Армении, который выпустил 100.000 пластиковую карточку VISA в марте 2011 года. Его обладателем стал сотрудник ЗАО «ЮКЖД» Армении Хорен Абрамян. 12 мая состоялась официальная церемония вручения сертификата на сумму в 500.000 драмов, которые в тот же день были перечислены на карту победителя.
«Выпуск 100.000 карты VISA – важное достижение, которая свидетельствует об успешной реализации банком ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» собственной стратегии развития карточного бизнеса, о высоком авторитете и восстребованности карт VISA среди наших клиентов и всего населения страны», – заявил заместитель гендиректора банка Мгер Григорян.
В свою очередь менеджер по развитию бизнеса VISA в странах СНГ (Армении, Грузии и Молдовы) Ирина Камхадзе подчеркнула, что банковская система в Армении развивается, и 100.000 карта VISA «Банка ВТБ (Армения)» показывает высокий потенциал системы безналичных расчетов в Армении.