UNISTREAM դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգի հայաստանյան շրջանառությունը 2001թ.-ի հունվար-ապրիլին կազմել է ավելի քան 163 մլն ԱՄՆ դոլար` ավելանալով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 26,8 տոկոսով: Դրամական փոխանցումների քանակը աճել է 11,4 տոկոսով` հաշվետու ժամանակահատվածում կազմելով 215,3 հազար: Ցուցանիշների ակտիվ աճի շնորհիվ, UNISTREAM-ը Հայաստանի դրամական փոխանցումների շուկայում պահպանում է առաջատարի դիրքը ինչպես ծավալային, այնպես էլ քանակային առումով: Հիշեցնենք, որ Հայաստանում UNISTREAM դրամական փոխանցումներ են իրականացվում Յունիբանկի բոլոր 35 մասնաճյուղերում:
UNISTREAM դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգի ընդհանուր շրջանառությունը այս տարվա առաջին եռամսյակում կազմել է 860 մլն դոլար, իսկ փոխանցումների քանակը` 1 մլն 407 հազար: Համակարգի սպասարկման կետերի քանակը, ներառյալ տերմինալների ցանցը, աշխարհի 100 երկրներում գերազանցել է 220 հազարը:
UNISTREAM համակարգի համար 2011թ.-ի առանցքային նախագիծը հաճախորդի ունիվերսալ քարտի ներդրման զարգացումներ: Այս քարտի գլխավոր առավելություններից է հաճախորդի սպասարկման ժամանակահատվածի զգալի կրճատումը: Քարտի առկայությունը սպասարկողին ազատում է ամեն անգամ նույն տեղեկատվությունը մուտքագրելու անհրաժեշտությունից: Բավարար է, որպեսզի հաճախորդը ներկայացնի քարտը եւ բանկի աշխատակիցը ըստ քարտի համարի կստանա անհրաժեշտ տվյալները: 2011թ.-ի առաջին եռամսյակում UNISTREAM քարտապանների ընդհանուր թիվը գերազանցել է 500 հազարը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

Оборот международной системы денежных переводов UNISTREAM в Армении за январь-апрель 2011 года составил свыше 163 млн долларов США, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 26,8%. Количество переводов по сравнению с прошлогодним показателем возросло на 11.4%, достигнув за отчетный период 215,3 тысячи. «Благодаря активному росту показателей, UNISTREAM сохраняет лидерство на рынке Армении как по количеству переводов, так и по величине оборота», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Общий оборот международной системы денежных переводов UNISTREAM в первом квартале текущего года достиг 860 млн. долларов. При этом количество переводов за отчетный период увеличилось на 15%, составив 1 млн 407 тысяч. Общее число сервисных пунктов системы, включая терминальную сеть, превзошло 220 тысяч в 100 странах мира.
За первый квартал 2011 года число клиентов – держателей карты UNISTREAM – в целом по системе превысило 500 тысяч человек.