13 Մայիս 2011 - 09:14 AMT
Այսօր՝ մայիսի 13-ին կայացած ՏՄՊՊՀ նիստում, Թուրքիայից և Չինաստանից հագուստի ներկրմամբ զբաղվող բեռնափոխադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները Հանձնաժողովից խնդրեցին հավելյալ ժամանակ տրամադրել՝ վարչական վարույթի նյութերին լիարժեք ծանոթանալու համար: Հանձնաժողովը արդեն մի քանի անգամ ընդառաջել է տնտեսվարողներին և լրացուցիչ ժամանակ է տրամադրել՝ վերջիններիս հնարավորություն ընձեռելով ծանոթանալու փաստաթղթերին:
Ելնելով գործի հասարակական հնչեղությունից և կարևորությունից, Հանձնաժողովը որոշեց մեկ անգամ ևս ընդառաջել «Չորս ընկեր», «Պրոֆ Իմպրոտեքս», «Նանիս» և «ՍՕՀՕ» ընկերությունների ներկայացուցիչներին:
«Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի հնարավոր խախտումների առնչությամբ Հանձնաժողովը վարչական վարույթ էր հարուցել շուկայում գործող վերոնշյալ 4 ընկերությունների հանդեպ, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:

13 Май 2011 - 09:14 AMT
На заседании 13 мая Государственная комиссии по защите экономической конкуренции Армении еще раз пошла навстречу, предоставив возможность грузоперевозчикам, занимающимся импортом товаров из Турции и Китая, лучше ознакомиться с материалами административного производства.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ГКЗЭК, что комиссии не в первый раз идет на уступки хозсубъектам. В связи с возможным нарушением закона РА «О защите экономической конкуренции», Комиссия возбудила производство в отношении 4 грузоперевозчиков: «Четыре друга», «Проф Импротекс», «Нанис» и «СОГО».