Մի շարք ապրանքային շուկաներում սկսված ուսումնասիրությունների ընթացքում Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը, ի թիվս շատ այլ ընկերությունների, տեղեկատվություն է պահանջել նաև «Ալեքս Գրիգ» ընկերությունից: Սակայն, պահանջված տեղեկատվությունը մինչ օրս Հանձնաժողովին չի տրամադրվել, ինչն օրենքի խախտում է: «Ալեքս Գրիգ» ընկերության ներկայացուցիչը նիստի ընթացքում ընդունեց օրենքի խախտման փաստը և նշեց, որ ընկերությունը պարտավորվում է ներկայացնելու պահանջվող փաստաթղթերը:
Տեղեկատվությունը Հանձնաժողովի որոշմամբ սահմանված ժամկետում չներկայացնելու համար «Ալեքս Գրիգ» ընկերությունը տուգանվեց 500 հազար դրամով, ինչն այս դեպքում օրենքով սահմանված առավելագույն պատժաչափն է:
«Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի նոր փոփոխություններով, որը համապատասխան ընթացակարգերն անցնելուց հետո կմտնի ուժի մեջ, նման դեպքում կիրառվող տուգանքի չափը կազմում է մինչև 5 միլիոն դրամ, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:

13 Май 2011 - 11:02 AMT
Принадлежащая депутату Самвелу Алексаняну компания «Алекс Григ» до сих пор не представила информацию, запрошенную Государственной комиссией по защите экономической конкуренции Армении, что является нарушением закона.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ГКЗЭК, на заседании 13 мая представитель компании принял факт нарушения закона и заверил, что компания обязуется предоставить необходимую информацию.
За нарушения закона компания, по решению Комиссии, оштрафована на 500 тыс. драмов. Одновременно ГКЗЭК сообщает, что согласно новым изменениям в закон РА «О защите экономической конкуренции», которые вступят в силу после прохождения регламента, штраф в этом случае может достигать 5 млн драмов.