Մայիսի 13-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 7,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 374.78 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375 դրամ:
Մայիսի 13-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 373.38 դրամ` մայիսի 12-ի համեմատ ավելանալով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.94 դրամ` ավելանալով 5.73 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 13.42 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $7,5 млн. по курсу 374,78 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 13 мая составил 373,38 драмов, увеличившись по сравнению с 12 мая на 0,46 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 534,94 драмов, увеличившись на 5,73 пунктов, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,09 пунктов – 13,42 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.