Արդշինինվեստբանկը Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարության հետ առաջինը ստորագրեց համագործակցության պայմանագիր` գյուղատնտեսության սուբսիդավորված վարկավորման ծրագրին մասնակցելու վերաբերյալ:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, այսօր արդեն սկսվել է ակտիվ վարկավորման գործընթացը, ձևակերպվել է ընդհանուր թվով 11 վարկ` ավելի քանի 8 մլն ՀՀ դրամի չափով: Արդշինինվեստբանկը գյուղատնտեսական վարկերը տրամադրում է առավելագույնը 14 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքուվ, ինչը այսօր կնքված համապատասխան պայմանագրի համաձայն, կախված տարածաշրջանից, կսուբսիդավորվեն 4-ից 6 տոկոսի չափով:
«Մասնակցությունն այս ծրագրին հնարավորություն կտա մեզ աջակցել գյուղական բնակավայրերի և գյուղացիական տնտեսությունների զարգացմանն ուղղված ՀՀ կառավարության նախաձեռնությանը»,- ասել է Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գևորգյանը:

13 Май 2011 - 13:14 AMT
«Ардшининвестбанк» первым присоединился к правительственной программе по субсидированному сельхозкредитованию
«Ардшининвестбанк» первым среди комбанков Армении подписал с Министерством сельского хозяйства договор об участии в правительственной программе по субсидированному сельхозкредитованию.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, на сегодняшний день отмечена достаточная активность в этом направлении: уже выдано 11 кредитов на более чем 8 млн драмов. Кредиты выдаются под 14% годовых, из которых 4% субсидирует государство, а в отдельных регионах – 6%.
«Участие в этой программе позволит нам содействовать правительственной программе, направленной на развитие сельских поселений и фермерских хозяйств», – сказал и.о. председателя правления Ардшининвестбанка Карапет Геворкян.