14 Մայիս 2011 - 07:12 AMT
Թուրքիայի վարչապետ Ոեջեփ Թայիփ Էրդողանի Facebook-ի էջն ունի 784,244 երկրպագու, սակայն դա նրան ետ չի պահում Facebook սոցցանցը վարկաբեկելուց։ Ինչպես հայտնում է Allfacebook.com-ը, Էրդողանը փնովել է սոցցանցը նախընտրական հանրահավաքի ժամանկ։
Վարչապետն ասել է. «Facebook-ի էջերը գարշելի են և այլանդակ». Նրան նաև դուր չեն գալիս» էլեկտրոնային փոստերը։
Անցած մեկ ամսվա ընթացքում թուրեքրը շատ մեծ ակտիվություն են ցուցաբերել Facebook-ում, հատկապես դա նկատվում է ամենաշատ երկրպագուներ ունեցող էջերի ցուցակում, որտեղ կան նաև թուրք հայտնի մարդիկ։
«Գալիք ընտրությունները կբացատրեն թուրքերի աշխուժությունը սոցցանցում և իհարկե Facebook-ում հրապարակված բոլոր գրառումները չէ, որ Էրդողանի «սրտով» են։ Մնում է հուսալ, որ Թուրքիան չի արգելափակի Facebook-ի հասանելիությունը Թուրքիայում գալիք ընտրությունների ժամանակ»,- գրում է Allfacebook.com:

14 Май 2011 - 07:12 AMT
У страницы премьер-министра Турции Реджепа Эрдогана в социальной сети Facebook 784244 друга, однако, это не удержало его от нападок на Facebook. Эрдоган раскритиковал соцсеть во время своего предвыборного выступления, заявляет Allfacebook.com.
Премьер сказал, что “странички Facebook ужасны и уродливы”. Ему также не нравится и электронная почта.
За последний месяц турки в Facebook крайне активизировались, это особенно заметно в списке страничек с наибольшим числом фолловеров, особенно там, где есть имена известных турок.
“Предстоящие выборы объясняют активность турок в соцсети и, конечно, не все записи в Facebook приходятся по сердцу Эрдогану. Остается надеяться, что Турция не заблокирует доступ к Facebook к предстоящим выборам”, – пишет Allfacebook.com.