Այսօրվանից, մայիսի 14-ից, կարելի է գրանցվել BarCamp Yerevan 2011-ին մասնակցելու համար։ Երիտասարդ ՏՏ մասնագետների չկոնֆերանսի կայքը՝ barcamp.am-ն արդեն թարմացված է։
BarCampYerevan 2011-ի կամզակերպիչներից Արփինե Գրիգորյանը տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, որ հիմա կայքում թարմացվում են BarCampYerevan 2011-ի մասին բոլոր տեղեկությունները. «Արդեն պատրաստ է գրանցման էջը, Facebook իրադարձությունը, շուտով վերջնական պատրաստ կլինի նաև հյուրերի մասին էջը և հասանելի կլինեն բաններները։ Ցանկացողները կարող են տեղադրել դրանք իրենց բլոգերում կամ կայքերում»։
BarCampYerevan 2011-ի հաստատված հատուկ հյուրերն են՝ «Վիմպելկոմ» ընկերության ԱՊՀ երկրներում հասարակության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Արտյոմ Մինեևը և բրենդ հաղորդակցությունների մենեջեր Եկատերինա Տուրցևան, Livejournal ցանցի հայտնի բլոգեր Դմիտրի Չերիշեւ (mi3ch), Օպերա սոֆթվեր ընկերությունից ստանդարտների տնօրեն Չարլզ ՄըքՔադիվիլը (chaals) և հաղորդակցության մենեջեր Վլադիմիր Իսաևը, բաժինների տեխնիկական և սոցիալական զարգացման գծով մասնագետ Ադրիանուս Վերմենհովեն և Բի-բի-սիի հաղորդավար և լրագրող Փունեհ Ղոդուսին։
Ինչպես տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին կազմակերպիչներից Գեղամ Վարդանյանը, հնարավոր է, որ հատուկ հյուրերի թիվն ավելանա։
BarCamp-ը միջոցառումներ կազմակերպելու նոր ձևաչափ է, որն առաջին անգամ կիրառվել է 2005թ-ին ԱՄՆ-ում՝ Silicon Valley-ում, և հետո ստացել է լայն տարածում ամբողջ աշխարհում։ BarCamp են անվանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Ինտերնետի և նոր մեդիաների թեմաներով չկոնֆերանսները։ Չկոնֆերանս, քանի որ միջոցառումն անցնում է ոչ ֆորմալ մթնոլորտում, ինչը ապահովում է բաց քննարկումներ և մտքերի ազատ փոխանակում։
Այս տարի BarCamp Yerevan-ին աջակցում են «ԱրմենՏել» նըկերությունը, «Ինտերնյուս» մամուլի աջակցման ՀԿ-ն և «Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերությունը։

С 14-го мая можно зарегистрироваться для участия на BarCamp Yerevan 2011. Сайт неконференции молодых специалистов сферы ИТ barcamp.am уже обновлен.
Сейчас на сайте обновляются все сведения о BarCampYerevan 2011, сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net одна из организаторов BarCampYerevan 2011 Арпине Григорян. “Уже готова страничка регистрации, события Facebook, скоро будет также готова страничка “гости” и будут доступны баннеры. Желающие могут разместить их в свои блоги или сайты”.
Особыми гостями BarCampYerevan 2011 являются: руководитель департамента по общественным связям в странах СНГ компании “Вымпелком” Артем Минеев, менеджер бренд-сообщений Екатерина Турцева, известный блогер сети Livejournal Дмитрий Черышев (mi3ch), директор стандартов компании Опера софтвер Чарльз Мак-Кадивилл (chaals) и менеджер сообщений Владимир Исаев, специалист по социальному и техническому развитию отделов Адрианус Верменховен и ведущий и журналист Би-би-си Фуне Годуси.
Возможно, число гостей будет больше, заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net один из организаторов мероприятия.
BarCamp – новая форма организации мероприятий, впервые примененная в 2005 году в США в Silicon Valley, потом быстро распространилась по всему миру.
BarCamp называют неконференции на тему ИТ, интернета и новых медиа. А названы неконференциями, потому что проводятся в неформальной обстановке, обеспечивающей открытое обсуждение и свободный обмен мнениями.