Մայիսի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375 դրամ:
Մայիսի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 373.66 դրամ` մայիսի 13-ի համեմատ ավելանալով 0.28 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.24 դրամ` նվազելով 6.70 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.15 կետով` կազմելով 13.26 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,2 млн. по курсу 375 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 мая составил 373,66 драмов, увеличившись по сравнению с 13 мая на 0,28 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 528,24 драмов, сократившись на 6,70 пунктов, а курс 1 российского рубля сократился на 0,15 пунктов – 13,26 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.