«Մատչելի բնակարան երիտասարդ ընտանիքին» պետական նպատակային ծրագրի ներքո հիփոթեքային վարկերի տրամադրումը շարունակվում է ինչպես Երևանում, այնպես էլ Հայաստանի այլ մարզերում, հաղորդում է «Բնակարան երիտասարդներին» ՈՒՎԿ ՓԲԸ մամլո ծառայությունը:
Բացի դրանից որոշ վարկատու կազմակերպությունների կողմից Ծրագրի ներքո վարկավորման հնարավոր ժամանակավոր դադարեցումը կարող է պայմանավորված լինել ինչպես վերջիններիս առավելագույն սահմանաչափերի սպառման, այնպես էլ իրենց ներքին, Ծրագրի ընթացքի հետ առնչություն չունեցող այլ գործընթացների հետ:
2011թ. մայիսի 16-ի դրությամբ Ծրագրի ներքո »Բնակարան երիտասարդներին» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի կողմից վերաֆինանսավորված հիփոթեքային վարկերի քանակը կազմում է 404 վարկ` մոտ 3.2 մլրդ ՀՀ դրամ պայմանագրային գումարով:

Ипотечное кредитование в рамках целевой правительственной программы «Доступное жилье молодым семьям» продолжается как в Ереване, так и в других областях Армении, сообщает пресс-служба УКО ЗАО «Квартиры молодым».
В то же время организация призывает желающих обращаться в другие кредитные организации за получением разрешения, поскольку некоторые участники программы временно приостановили процесс кредитования по причине расходования максимального лимита либо по причинам, не связанным с процессом кредитования.
По состоянию на 16 мая текущего года со стороны УКО ЗАО «Квартиры молодым» было рефинансировано 404 кредита на сумму 3,2 млрд драмов.