18 Մայիս 2011 - 12:02 AMT
2011 թ. մայիսի 16-ին Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Պրոմեթեյ բանկին ճանաչել է որպես 2011թ. աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու բանկը»:
Որոշում կայացնելիս հաշվի են առնվել հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունները, ծառայությունների որակը, մրցակցային սակագները, տեխնիկական ապահովվածությունը, բիզնեսի զարգացման ուղղությունները, տեղական օրենքների իմացությունը և այլ չափանիշներ:
Ինչպես ասել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ պրն. Ջոզեֆ Ջիարապուտոն. «Մենք ընտրել ենք այն բանկերին, որոնք ողջ աշխարհում լավագույնն են ակտիվների սպասարկման և պահպանման գործում», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Май 2011 - 12:02 AMT
16 мая 2011 года авторитетный журнал Global Finance признал Банк Прометей одним из лучших суб-депозитарных банков мира и “Лучшим суб-депозитарным банком” Армении 2011 года.
«Взаимоотношения с клиентами, качество обслуживания, конкурентные цены, технологические платформы, направления развития бизнеса, знание местных правил и многие другие критерии были приняты во внимание при принятии решения», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
«Мы определили те банки, которые являются лучшими в области обслуживания и хранения активов на рынках во всем мире», – сказал издатель журнала Global Finance гн. Жозеф Джиарапуто.