18 Մայիս 2011 - 13:06 AMT
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն մայիսի 18-ին ընդունեց Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Դիանա Յանսենին (նստավայրը` Թբիլիսի):
Փոխվարչապետը նշեց, որ դեսպանի այցը Հայաստան կնպաստի հայ-շվեդական հարաբերությունների ակտիվացմանը, եւ հույս հայտնեց, որ երկկողմ նոր համագործակցության հնարավորություններ կստեղծի:
Դեսպան Դիանա Յանսենը շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` ընդգծեց, որ Շվեդիան մեծ նշանակություն է տալիս այս տարածաշրջանին եւ կարեւորում է Հայաստանի հետ համագործակցության զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին քաղաքական, տնտեսական հարաբերություններին, համագործակցության նոր հնարավորություններին, Հայաստանում անցկացվելիք մարդահամարին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ տեղեկություններ ներկայացվեց ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

18 Май 2011 - 13:06 AMT
Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян принял посла Швеции Диану Янсен (резиденция в Тбилиси).
Вице-премьер отметил, что визит посла в Армению будет содействовать активизации армяно-шведских отношений, сообщает пресс-служба Министерства ТУ.
В свою очередь, посол подчеркнула, что Швеция придает важное значение этому региону, и в том числе развитию сотрудничества с Арменией.
В ходе встречи были обсуждены новые возможности сотрудничества в политической, экономической и других сферах. Была придана важность визиту главы МИД Швеции в Армению.