2011-ի ապրիլին Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 5.2 տոկոսով` կազմելով 110 593 դրամ: Միաժամանակ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 0.8 տոկոս:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 5.7 տոկոսով` կազմելով 89 633 դրամ, ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 0.8 տոկոս, իսկ ոչ պետական կազմակերպություններում` 1.7 տոկոս կամ 135 756 դրամ, ընդ որում ապրիլին ընթացիկ տարվա մարտի համեմատ արձանագրվել է 2.5 տոկոս անկում:

20 Май 2011 - 10:44 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в апреле 2011 года увеличилась на 5,2%, составив 110 593 драма. При этом спад в месячном разрезе составил 0,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата увеличилась на 5,7%, составив 89 633 драма, в месячном разрезе рост составил 0,8%, а в не государственных организациях рост составил 1,7% или 135 756 драмов, при этом в апреле по сравнению с мартом текущего года был зафиксирован спад на уровне 2,5%.