20 Մայիս 2011 - 12:53 AMT
Ինչպես տեղեկացրեցին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ADC ընկերության տեխնիկական սպասարկման բաժնից,խնդիր կա Վրաստանից եկող մալուխի հետ.«Վրաստանում վթար է եղել։ Մոտ 2 կամ 3 ժամ հետո խնդիրը կլուծվի։ Մեր մասնագետներն աշխատում են այդ ուղղությամբ։ Սակայն ամեն ինչ կախված է վրացական կողմից»։
«Ինտերնետը լինելով մասնավոր՝ միևնույն է, պետության ելքն է ապահովում դեպի դուրս։ Դա արդեն պետական խնդիր է։ Եթե նման դեպքերը մի քանի անգամ են կրկնվում, պետք է մտածել ոնց ապահովել մալուխի անվտանգությունը»,-ասաց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ և բլոգեր Սամվել Մարտիրոսյանը։

20 Май 2011 - 12:53 AMT
Проблема сбоя связи связана с кабелем, проложенным через Грузию. “В Грузии произошла авария. Примерно через 2-3 часа проблема будет решена. Наши специалисты работают в этом направлении. Однако все зависит от грузинской стороны”, – сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net из отдела технического обслуживания компании ADC.
“Несмотря на то, что интернет у нас частный, он обеспечивает связь государства с внешним миром. Это уже проблема на государственном уровне. Если подобные случаи повторяются периодически, значит, пора задуматься об обеспечении безопасности кабеля”, – сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net специалист по информационной безопасности, блогер Самвел Мартиросян.