21 Մայիս 2011 - 06:57 AMT
Շինմոնտաժային աշխատանքների և փորձարկումների հաջող ավարտից հետո մայիսի 19-ին շահագործման է հանձնվել «Հրազդան ՋԷԿ»-ի 5-րդ էներգաբլոկի 220կՎ լարման բաց բաշխիչ սարքավորումը (ԲԲՍ), ինչի արդյունքում էականորեն բարձրացել է Հրազդանի էներգետիկ հանգույցի և ընդհանուր առմամբ հանրապետության էներգահամակարգի համակարգաստեղծ ցանցի ճկունությունը և հուսալիությունը:
Ինչպես ասվում է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի մամլո հաղորդագրության մեջ, ԲԲՍ-ում տեղադրված են ամենաժամանակակից կոմունիկացիոն և կառավարող սարքավորումները, այդ թվում` 8 էլեգազային անջատիչ և ռելեական պաշտպանության ու ավտոմատիկայի թվային սարքվածքներ:

21 Май 2011 - 06:57 AMT
После успешного завершения строительно-монтажных работ и испытаний, на 5-ом энергоблоке Разданской ТЭС было введено в эксплуатацию открытое распределительное устройство (ОРУ) 220 кВ, благодаря чему существенно повысилась гибкость и надежность энергетического узла г.Раздан и системообразующей сети электроэнергетической системы республики в целом.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «АрмРосгазпром», на ОРУ установлены самые современные системы коммутации и управления, в том числе – 8 элегазовых выключателей и цифровые устройства релейной защиты и автоматики.