«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ միացել է «CONTACT» դրամական փոխանցումների հերթական միջազգային համակարգին:
Սկսած այս տարվա մայիսի 20-ից ֆիզիկական անձինք հնարավորություն ստացան ուղարկել և ստանալ դրամական փոխանցումներ ԱՄՆ դոլարով, Եվրոյով և Ռուսական ռուբլով նաև «CONTACT» դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցանկացած մասնաճյուղում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«CONTACT» համակարգը դարձավ Բանկի հետ համագործակցող թվով տասերորդ միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգը: Բանկի հաճախորդները ստացան հերթական հնարավորությունը դրամական միջոցները ուղարկել ապահով, մատչելի և արագ, առանց հաշվի բացման: Այդպիսով, երկրի ողջ բնակչությունը հնարավորություն ունի գումար փոխանցել կամ ստանալ շուկայում դրամական միջոցների փոխանցման խոշորագույն համակարգերից մեկի միջոցով: Բացի այդ, Բանկը շարունակում է ընդլայնել տարբեր դրամական փոխանցումների համակարգերի հետ համագործակցության շրջանակները, նախատեսելով մինչև տարեվերջ առաջատար դիրքեր գրավել ՀՀ դրամական փոխանցումների շուկայում»,- ասել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
«CONTACT» միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգը գործում է ԱՊՀ և Բալթյան երկրներում` 175 բանկեր և կազմակերպություններ: «CONTACT» համակարգով կարելի է գումար փոխանցել կամ ստանալ աշխարհի ավելի քան101 երկրներից:
«CONTACT» համակարգի հիմնական առավելություններն են` փոխանցման ցածր արժեքը, արագ և պարզ ձևակերպումը (3-5 րոպե), արագ ստացումը (մի քանի րոպեների ընթացքում), ստացողի կողմից ծախսերի բացակայությունը, հուսալիությունն ու ապահովությունը:
2011թ. մայիսի 20-ի դրությամբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ի թիվս «CONTACT» համակարգի գործում է արագ դրամական փոխանցումների տաս համակարգ (SWIFT, MoneyGram, Migom, Blizko, Inter Express, Անելիք, Բիստրայա Պոչտա, Lider և RIA Money Transfers), որն էլ իր հերթին ապահովում է Բանկի բարձ մրցունակությունը երկրի բնակչությանը տրամադրվող բանկային ծառայությունների շուկայում:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” подключился к очередной международной системе денежных переводов – “CONTACT”.
Начиная с 20-го мая текущего года, физические лица получили возможность отправлять и получать денежные переводы в любом из 68 филиалов Банка ВТБ (Армения), в том числе и по системе денежных переводов “CONTACT”: в долларах США, в евро и в российских рублях, сообщает пресс-служба банка.
“Система “CONTACT” стала десятой по счету системой международных денежных переводов, сотрудничающей с банком. Клиенты Банка ВТБ (Армения) получили очередную возможность оперативно, выгодно и надежно отправлять денежные средства без открытия счета. Банк продолжает расширять круг сотрудничества с различными системами денежных переводов, а также проводит работы по расширению новых возможностей для получателей денежных переводов, планируя занять лидирующее место на рынке денежных переводов РА до конца года” – сказал директор департамента развития розничного бизнеса ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Артак Хачатрян.
Международная система денежных переводов CONTACT действует во всех странах СНГ и Балтии – 175 банков и компаний. Пo системе CONTACT можно отправить или получить переводы более чем из 101 страны мира.
По состоянию на 20 мая 2011 г. в Банке ВТБ (Армения), с учетом системы “CONTACT”, действуют общим числом десять различных систем быстрых денежных переводов (SWIFT, MoneyGram, Migom, Blizko, Inter Express, Анелик, Лидер, Быстрая Почта и RIA Money Transfers), что, в свою очередь, обеспечивает банку высокую конкурентоспособность на рынке банковских услуг, предоставляемых населению страны.