«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ի քարտատերերն այժմ կարող են զեղչեր ստանալ սպասարկման ավելի քան 120 կետերում: Այդ թվում առևտրի կետերում, հյուրանոցներում, ապահովագրական ընկերություններում, բժշկական կենտրոններում, ինչպես նաև զվարճանքի ու հանգստի կենտրոններում: Զեղչերը կարելի է ստանալ ինչպես անկանխիկ գործարքների, այնպես էլ բանկի քարտը ներկայացնելու դեպքում: Կետերի ցուցակին կարելի է ծանոթանալ http://www.areximbank.am/ru/discount_program/ կայքէջում: «Դիսկոնտային սպասարկման կետերի քանակը մշտապես աճելու է, բանկի կետերի վերաբերյալ տվյալները կնորացվեն յուրաքանչյուր երեք ամիսը մեկ»,-ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
2011թ. բանկն արդեն գործարկել է մի քանի նոր քարտային նախագիծ: Այդ թվում՝ կատարվել է ArCa քարտերի էմիսիա, շուրջօրյա դրամական փոխանցումներ են իրկանացվում ՌԴ-ի ու Հայաստանի միջև «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ի ու ռուսական «Գազպրոմի» պլաստիկ քարտերի միջոցով, սեփական հաշիվը կարելի է կառավարել աշխարհի ցանկացած կետից բբջային հեռախոսի և համակարգչի օգնությամբ:
Ըստ մասնագետների կանխատեսումների, 2011թ. ակնկալվում է ավելացնել պլաստիկ քարտերի քանակը առնվազն 8-10 հազարով: 2011թ. ապրիլի 1-ի դրությամբ բանկի թողարկած քարտերի ընդհանուր քանակը կազմել է 72 845: Այսօրվա դրությամբ բանկը 47 բանկոմատ ու 142 POS-տերմինալ ունի Երևանում ու արվարձաններում:

24 Май 2011 - 10:43 AMT
«Арэксимбанк – группа Газпромбанка» предлагает своим картодержателям скидки в более чем в 120 точках по всей Армении
Картодержатели ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» теперь имеют возможность получать скидки более чем в 120 точках обслуживания. В их числе торговые центры, гостиницы, страховые компании, медицинские центры, а также различные объекты отдыха и развлечений по всей Армении. Скидку можно получить как при безналичных операциях, так и при предоставлении банковской карты банка. Список точек, где предоставляются скидки по карточкам банка можно найти, зайдя на страничку сайта http://www.areximbank.am/ru/discount_program/. «Количество точек по дисконтному обслуживанию будет постоянно расти, данные по точкам на сайте банка будут обновляться каждые три месяца», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
В 2011 году банк уже внедрил несколько новых карточных проектов. В их числе: эмиссия карт ArCa, осуществление круглосуточных денежных переводов между Россией и Арменией посредством пластиковых карт ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» и российского «Газпромбанка», управление своим счетом из любой точки мира через компьютер и мобильный телефон.
По прогнозам специалистов банка в 2011 году ожидается увеличение общего количества выпущенных пластиковых карт минимум на 8-10 тысяч. По состоянию на 1 апреля 2011 года общее количество карт, выпущенных банком, составило 72 845. На сегодняшний день у банка 47 банкоматов и142 POS-терминала в Ереване и регионах.