24 Մայիս 2011 - 11:32 AMT
Մայիսի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 377 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 377 դրամ:
Մայիսի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.62 դրամ` մայիսի 23-ի համեմատ ավելանալով 0.86 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.91 դրամ` ավելանալով 4.70 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.23 դրամ` ավելանալով 0.04 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $5,45 млн. по курсу 377 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 377 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 мая составил 375,62 драма, увеличившись по сравнению с 23 мая на 0,86 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,91 драма, увеличившись на 4,70 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 п.п. – 13,23 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.