27 Մայիս 2011 - 12:29 AMT
Ամերիկյան Citibank-ը հայկական Արդշինինվեստբանկ ՓԲԸ-ին մրցանակ է շնորհել` ԱՄՆ դոլարով կատարված փոխանցումների բարձր որակ ապահովելու համար: Արդշինինվեստբանկի կողմից Citibank կատարված փոխանցումների ավելի քան 98 տոկոսը համապատասխանել են միջազգային ստանդարտներին, ինչի շնորհիվ Citibank-ում դրանք մշակվել են ավտոմատ կերպով` առանց մարդու միջամտության:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, 2006 և 2008 թվականներին դոլարով կատարած փոխանցումների բարձր որակ ապահովելու համար Արդշինինվեստբանկն արդեն երկու անգամ արժանացել է Citibank-ի մրցանակներին, իսկ 2009թ. բանկը նմանատիպ մրցանակի է արժանացել գերմանական Commerzbank-ի կողմից:
«Արդշինինվեստբանկն ընդլայնելու է համագործակցությունը միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ, իսկ Citibank-ի և Commerzbank-ի կողմից շնորհած մրցանակները լավագույնս ապացուցում են, որ Արդշինինվեստբանկը հիրավի հուսալի և վստահելի գործընկեր է արտասահմանյան լուրջ և հեղինակավոր ֆինանսական կառույցների համար»,- նշել է Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գևորգյանը:

27 Май 2011 - 12:29 AMT
Citibank наградил армянский «Ардшининвестбанк» за обеспечение высокого качества переводов в долларах США
Американский Citibank присудил армянскому ЗАО «Ардшининвестбанк» награду за обеспечение высокого качества осуществления переводов в долларах США.
Более 98 процентов денежных переводов Ардшининвестбанка в Citibank соответствуют международным стандартам, благодаря чему в Citibank-е они обрабатывались автоматически, без человеческого вмешательства.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, «Ардшининвестбанк» уже дважды удостаивался наград Citibank-а за высокое качество переводов в долларах США в 2006 и 2008 гг., а в 2009 году банк был удостоен аналогичной награды со стороны немецкого Commerzbank-а.
«Ардшининвестбанк» будет расширять сотрудничество с международными финансовыми структурами, а награды Citibank-а и Commerzbank-а свидетельствуют о том, что «Ардшининвестбанк» – надежный партнер», – отметил исполняющий обязанности председателя правления банка Карапет Геворгян.