27 Մայիս 2011 - 12:40 AMT
Ամերիաբանկն արժանացել է Համաշխարհային խմբի անդամ IFC-ի /Միջազգային ֆինանսական կորպորացիա/ կողմից "GTFP Award 2010" մրցանակին` Առևտրի ֆինանսավորման ծրագրի /GTFP/ շրջանակներում որպես ամենաակտիվ թողարկող բանկ Անդրկովկասի բանկերի մեջ: Այս մրցանակը IFC-ին առաջին անգամ է շնորհում Անդրկովկասի տարածաշրջանում գործող բանկի: Ամերիաբանկը նշված ծրագրով 2010թ. իրականացրել է փաստաթղթային ակրեդիտիվով և երաշխիքով գործարքներ շուրջ 26 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով:
"GTFP Award 2010" մրցանակը հանդիսավոր պայմաններում հանձնվել է Ամերիաբանկի առևտրի ֆինանսավորման վարչության ղեկավար Սուրեն Քոչարյանին` Ստոմբուլում կայացած IFC-ի տարեկան ժողովի ժամանակ:
Ժողովին մասնակցել է աշխարհի շուրջ 190 բանկի 288 ներկայացուցիչ: Հանդիսավոր արարողությունից հետո խոշորագույն բանկերի ներկայացուցիչների հետ կազմակերպվել են հանդիպումներ, որոնց ընթացքում քննարկվել են նաև հարցեր Ամերիաբանկի հետ ունեցած համագործակցության հետագա ընդլայնման և նոր գործընկերական հարաբերություններ ստեղծելու ուղղությամբ: Ամերիաբանկը հետայսու շարունակելու է ակտիվ գործունեությունը առևտրի ֆինանսավորման բնագավառում:

27 Май 2011 - 12:40 AMT
IFC присудила армянскому «Америабанку» награду «GTFP Award 2010» в качестве лучшего банка-партнера Закавказья
Армянский ЗАО «Америабанк» удостоился награды «GTFP Award 2010» Международной финансовой корпорации (IFC) – члена Групп Всемирного банка, в рамках «Программы финансирования торговли» (GTFP), как самый активный банк-эмитент среди банков Закавказья.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в рамках указанной программы «Америабанк» в 2010 году реализовал сделки по документарным аккредитивам и гарантиям на сумму порядка 26 млн долларов.
В ходе официальной церемонии вручения премии с представителями «Америабанка» были обсуждены дальнейшие планы расширения сотрудничества. «Америабанк и дальше будет реализовывать активную деятельность в сфере финансирования торговли», – говорится в сообщении.