31 Մայիս 2011 - 08:06 AMT
Բակո Սահակյանն առաջարկել է 2011-ի հեռուստամարաթոնում կրկին ընդգրկել Արցախի ջրամատակարարման բարելավման հարցը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 31-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի 20-րդ նիստին, որը վարում էր Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է հիմնադրամի դերը ԼՂՀ շենացման ու զարգացման գործում և առաջարկել 2011 թվականի հեռուստամարաթոնի ծրագրում կրկին ընդգրկել Արցախի ջրամատակարարման բարելավման հարցը՝ հաշվի առնելով ջրի հիմնախնդրի քաղաքական, տնտեսական ու սոցիալական նշանակությունը և այս ոլորտում առկա հիմնախնդիրները, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

31 мая в Ереване президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в 20-ом заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан», которое вел президент Армении Серж Саргсян.
В своем слове глава государства отметил важную роль Фонда в обустройстве и развитии НКР и предложил вновь включить в программу телемарафона 2011 года вопрос улучшения водоснабжения Арцаха с учетом политической, экономической и социальной значимости проблемы вода и существующих в этой сфере задач. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.