1 Հունիս 2011 - 13:45 AMT
«Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ն Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ մեկնարկում է «Երջանիկ ծնող» հիփոթեքային վարկի ակցիան:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, հունիսի 1-ից մինչև այս տարվա դեկտեմբերի 25-ն ընթացող ակցիան ուղղված է անչափահաս երեխաներ ունեցող ծնողներին, ովքեր կդիմեն հիփոթեքային վարկի համար։ Ակցիայի շրջանակներում վարկը տրամադրվում է ԱՄՆ դոլարով, առավելագույնը 15 տարի ժամկետով և ընդամենը 20% կանխավճարով: Տարեկան տոկոսադրույքը սկսած 11%-ից, վարկառուներին բանկի կողմից սպասվում են հաճելի անակնկալներ:
«Այս ակցիայով «Կոնվերս բանկը» նպաստավոր պայմաններ է ստեղծում անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքներին բնակարան ձեռք բերելու հարցում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

ЗАО «Конверсбанк» в связи с Международным днем защиты детей объявляет об акции по ипотечным кредитам под названием «Счастливый родитель»
Как сообщает пресс-служба банка, в акции, которая действует с 1 июня по 25 декабря текущего года, могут участвовать родители, имеющие несовершеннолетних детей. Ипотечные кредиты в рамках акции предоставляются в долларах США, с максимальным сроком погашения 15 лет и предоплатой в размере 20%,с годовой процентной ставкой от 11%.
«Этой акцией Конверсбанк создает для семей с несовершеннолетними детьми благоприятные условия для решения проблемы приобретения квартиры», – отмечается в сообщении.