2 Հունիս 2011 - 09:10 AMT
2011 թվականի ընթացքում ՊրոԿրեդիտ Բանկը EBRD (Լոնդոն) և BlueOrchard Finance SA (Ժնև) ընկերությունների հետ կնքած վարկային պայմանագրերի շրջանակներում 10 մլն. ԱՄՆ դոլար կուղղի ՓՄՁ ոլորտի զարգացմանը: Բանկը ներկայումս վարում է բանակցություններ միջազգային այլ հեղինակավոր կառույցների հետ վարկավորման նոր ֆոնդերի ներգրավման և տեղական շուկայում տեղաբաշխման համար:
Բանկի գործադիր տնօրենի տեղակալ Աշոտ Աբրահամյանն իր խոսքում ասել է. «ՓՄՁ ոլորտը ՀՀ տնտեսության դինամիկ մասն է կազմում և էական դեր է խաղում երկրում սոցիալական և տնտեսական կայունության ապահովման գործում: Մենք կփորձենք առավելագույնս ծառայեցնել այս համագործակցությունն ի շահ մեր հաճախորդների՝ հնարավորություն տալով նրանց ընդլայնել իրենց ֆինանսական հնարավորություններն ու բիզնեսը, մուտք գործել նոր և առավել գրավիչ շուկաներ: Միևնույն ժամանակ համագործակցությունը մեզ կօգնի ամրապնդել մեր դիրքերը շուկայում և մեծացնել մեր հաճախորդների բազան», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Июнь 2011 - 09:10 AMT
ПроКредит Банк в рамках сотрудничества с EBRD и BlueOrchard Finance SA направит на кредитование малого и среднего бизнеса Армении в 2011 году дополнительные 10 млн. долларов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, на данном этапе банк ведет переговоры с другими ведущими международными организациями с целью привлечения новых инвестиционных фондов и размещения этих средств на местном рынке.
«МСБ составляет динамичную часть экономики Армении и играет важную роль для обеспечения социальной и экономической стабильности. Мы же попытаемся наиболее эффективно использовать это сотрудничество во благо наших клиентов, расширив их финансовые возможности и бизнес, войти на новые и более привлекательные рынки», – прокомментировал заместитель исполнительного директора ПроКредит Банка Ашот Абрамян.