3 Հունիս 2011 - 11:56 AMT
Մայիսի 30-ից հունիսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 66,753,987ԱՄՆ դոլար 376.03 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 82,394,720 ԱՄՆ դոլար 377.03 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 8,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 375.84 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 950,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 375.99 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 23-29-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 23.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 57 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

3 Июнь 2011 - 11:56 AMT
С 30 мая по 3 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 66,753,987 долларов США по 376.03 драмов/1 доллар США и продано 82,394,720 долларов США по 377.03 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 8,000,000 долларов США по 375.84 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже 950 тыс. долларов США по 375,99 драмов/1 доллар США.
С 23-29 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 23,2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 57 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.