«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի համաձայնեցմանն է ներկայացրել իր 2011-2013թթ. լրամշակված ներդրումային ծրագիրը: Ինչպես նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, 2011-2013թթ. ներդրումային ծրագրով նախատեսվում է իրականացնել 14,9 մլրդ դրամի ընդհանուր ներդրումներ, որից 2011 թվականին` 8,5 մլրդ դրամ:
Ներդրումները կիրականացվեն հետևյալ ուղղություններով` գազափոխադրման համակարգում Աբովյանի գազի ստորգետնյա պահեստարան-կայանի վերակառուցման և ընդլայնման համար` 1 227,6 մլն դրամ, որից 519,6 մլն դրամը` 2011 թվականին: Գազափոխադրման համակարգի վերակառուցման համար` 4 836,6 մլն դրամ, որից 2 745,1 մլն դրամը 2011 թվականին, գազափոխադրման համակարգում այլ ուղղություններով իրականացվելիք ներդրումները` 429,1 մլն դրամ, որից 77,5 մլն դրամը 2011 թվականին: Գազաբաշխման համակարգի ընդլայնման համար ` 1 026,3 մլն դրամ, որից 681,3 մլն դրամը 2011 թվականին, գազաբաշխման համակարգի վերակառուցման համար` 2 957.5 մլն դրամ, որից 1 084,4 մլն դրամը 2011 թվականին:
Գազաբաշխման համակարգում այլ ուղղություններով իրականացվելիք ներդրումների համար ուղղվել է 4 385,6 մլն դրամ, որից 3 383,1 մլն դրամը` 2011 թվականին: Ազդանշանային սարքերի ինքնաշխատ վթարային կափույրների տեղակայման համար հատկացվել է 3 285,0 մլն դրամ, որից 3 մլն դրամը` 2011 թվականին:

3 Июнь 2011 - 12:47 AMT
На согласование Комиссии по регулированию общественных услуг Армении представлена дополненная инвестиционная программа ЗАО “АрмРосгазпром” на 2011-2013 гг. Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, общий объем инвестиционной программы в 2011-2013 гг. составит 14 862,7 млн драмов, из которых 8 491,0 млн драмов – в 2011 году.
Инвестиции будут распределены по следующим направлениям: в газотранспортной системе на реконструкцию и расширение Абовянской подземной станции хранения газа планируется направить 1 227,6 млн драмов, из которых в 2011 году – 519,6 млн драмов. На реконструкцию газотранспортной системы планируется направить 4 836,6 млн драмов, из них в 2011 году – 2 745,1 млн драмов, на иные направления газотранспортной системы планируется направить 429,1 млн драмов, из которых 77,5 млн драмов в 2011 году, на расширение газораспределительной системы планируется направить 1 026,3 млн драмов, из которых в 2011 году – 681,3 млн драмов, на реконструкцию газораспределительной сети будет направлено 2 957,5 млн драмов, из которых 1 084,4 млн драмов в 2011 году.
На иные расходы газораспределительной системы будет направлено 4 385,6 млн драмов, из которых 3 383,1 млн драмов в 2011 году. На установку сигнализаторов и автоматических аварийных клапанов будет направлено 3 285,0 млн драмов, из них 3 000,0 млн драмов в 2011 году.