«Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ն հունիսի 3-ին ամփոփեց 2010 թվականի տարեկան արդյունքները որակական դրական տեղաշարժերով և միջազգային ֆինանսավարկային կառույցների հետ համագործակցության ընդլայնմամբ:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, 2010-ին բանկի ակտիվները 2009-ի նկատմամբ միջին հաշվով աճել են 4.4%-ով, ժամկետային ավանդները` 18.4%-ով, ցպահանջ ավանդները` 11.7%-ով, պարտատոմսերը` 21.1%-ով, բարձր իրացվելի ակտիվները` 4.8%-ով, մատուցված ծառայություններից զուտ եկամուտը` 1.6%-ով:
Շուկայում բանկի ունեցած դիրքի կայունության, հաճախորդների համար վստահելի գործընկերոջ համբավի գերակայության և բանկի նկատմամբ հաճախորդների վստահության շարունակական աճի մասին է վկայում հաշվետու տարվա ընթացքում ինչպես ֆիզիկական անձանց ավանդների 23.1%-ով, այնպես էլ բանկի ակտիվ գործող հաճախորդների թվաքանակի 7.2%-ով աճը` որի արդյունքում բանկի հաճախորդների թիվը հասավ 82,813-ի, իսկ բանկի քարտատերերի քանակը կազմում է մոտ 130 հազ. մարդ:

3 Июнь 2011 - 13:00 AMT
ОАО «Армэкономбанк» 3 июня на годовом собрании акционеров подвел итоги 2010 года с качественными положительными показателями и расширением сотрудничества с международными финансово-кредитными организациями.
Как сообщает пресс-служба банка, В 2010 году по сравнению с 2009 годом общие активы банка возросли на 4,4%, срочные депозиты – на 18,4%, вклады до востребования – на 11,7%, высоколиквидные активы – на 4,8%, чистый доход предоставленных услуг – на 1,6%.
О стабильных позициях банка на рынке, повышении доверия клиентов свидетельствует рост клиентской базы в отчетном периоде на 7,2%, в результате чего число клиентов банка достигло 82 813 человек, а число картодержателей банка на данный момент составляет 130 тыс. человек.