Կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի այցը Հայաստան հետաձգվել է: Այն կիրականացվի առավել հարմար ժամկետներում, հաղորդում է Հայաստանի նախագահի մամլո ծառայությունը:
Նախօրոր հայտարարվել է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահը կայցելի Հայաստան հունիսի 6-ին:
Ահմադինեժադի այցի ընթացքում պետք է քննարկվեին Հայաստանի հետ հարաբերությունների հետագա ամրապնդման և խորացման հարցերը: Այցի ընթացքում նախատեսվում էր Իրանի նախագահի հանդիպումը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և այլ պաշտոնատար անձնանց հետ:
Թեհրանում մայիսի 29-30-ը կայացել է հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ համատեղ նիստը, որտեղ ամփոփվել են նախկին նիստի արդյունքները, որը կայացել է 2010-ի հունվարի 27-ին Երևանում, դիտարկվել են ապագայի պլանները և հեռանկարները:

Визит президента Ирана Махмуда Ахмадинежада в Ереван, который был запланирован на сегодня, отложен по взаимному согласию сторон. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении. Как говорится в сообщении, президент ИРИ посетит Ереван в более удобное для сторон время.
В ходе визита Ахмадинежада планировалось обсуждение дальнейшего укрепления и углубления отношений с Арменией. Планировались встречи президента Ирана с президентом Армении Сержем Саргсяном и другими официальными лицами.
29-30 мая в Тегеране состоялось 10-е совместное заседание армяно-иранской межправительственной комиссии, в ходе которого были подведены итоги предыдущего заседания, состоявшегося 27 января 2010 года в Ереване, будут рассмотрены планы и перспективы на будущее.