8 Հունիս 2011 - 11:08 AMT
Հունիսի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2 690 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 377.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 377 դրամ, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Միաժամանակ, հունիսի 8-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.48 դրամ` հունիսի 7-ի դրությամբ կրճատվելով 0.08 կետով: Միևնույն ժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 551.92 դրամ` կրճատվելով 0.64 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0.01 կետով` կազմելով 13.59 դրամ:

8 Июнь 2011 - 11:08 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,69 млн. по курсу 377,05 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 377 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 июня составил 376,48 драма, сократившись по сравнению с 7 июня на 0,08 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 551,92 драма, сократившись на 0,64 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – 13,59 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.