Բենզինի և դիզելային վառելիքի շուկաներում սկսված ուսումնասիրության ընթացքում ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը բացահայտել է, որ այս շուկայում գործող որոշ տնտեսվարողների կողմից առկա են օրենքի խախտումներ:
Այսօր՝ հունիսի 8-ին, Հանձնաժողովի նիստում որոշվեց օրենքի հնարավոր խախտումների առնչությամբ հարուցել վարչական վարույթ՝ «Սիթի Պետրոլ Գրուպ» ընկերության նկատմամբ:
«Սիթի Պետրոլ Գրուպը» բենզինի և դիզելային վառելիքի շուկաներում հանդիսանում է գերիշխող: Այս ընկերության մասնաբաժինը բենզինի շուկայում կազմում է 41,76 տոկոս, իսկ դիզելային վառելիքի շուկայում՝ 40,8 տոկոս, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:

В результате мониторинга рынков бензина и дизельного топлива в Армении Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) обнаружила нарушение законов со стороны некоторых хозяйствующих субъектов в данной сфере.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ГКЗЭК, на заседании 8 июня возбудила административное производство по отношению к компании «City Petrol Group» в связи с возможными нарушениями закона.
Компания «City Petrol Group» занимает доминирующее положение на армянском рынке бензина с долей 41,7% и дизельного топлива – 40,8%.