Յունիբանկ ՓԲԸ-ն հաճախորդներին առաջարկում է նոր վարկային քարտ` «Constant+», որը նախատեսված է բուհերի դասավանդողների, առողջապահության ոլորտի, պետական հաստատությունների, միջազգային կազմակերպությունների աշխատակիցների կամ 250 հազար դրամից ավել աշխատավարձ ստացող այլ անձանց համար: «Constant+» քարտի նպատակային նշանակությունը վարկային միջոցների տրամադրումն է սպառողական կարիքների բավարարման համար»,- նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Հաճախորդը կարող է քարտով ապրանքներ գնել խանութներում, վճարել ծառայությունների դիմաց կամ կանխիկ գումար ստանալ բանկոմատներում: Վարկառուներին տրամադրվում է Visa Electron կամ Visa Classic տեսակի վարկային քարտ` մինչև 2 մլն դրամ գումարով և 24 ամիս մարման ժամկետով: Քարտի վարկային միջոցների տարեկան տոկոսադրույքը, կախված գումարի արժույթից, կազմում է 18-ից մինչև 20 տոկոս: Ընդ որում, տոկոսադրույքը հաշվարկվում է միայն փաստացի օգտագործված գումարի նկատմամբ, երբ հաճախորդն այդ քարտի դրամական միջոցներով վճարում է ապրանքի դիմաց կամ գումարը կանխիկացնում է: «Constant+» քարտի առավելություններից մեկը վարկի մարման ճկուն համակարգն է. քարտապանը կարող է իրականացնել ամենամսյա մարումներ` նվազեցնելով վարկի գումարը կամ ապահովել բացասական մնացորդի 10 տոկոսի դրական շրջանառություն ամսվա վերջին: Տոկոսագումարները ենթակա են վճարման ամեն ամիս:

9 Июнь 2011 - 12:13 AMT
ЗАО «Юнибанк» представляет новую кредитную карту “Constant+”, предназначенную для физических лиц: преподавателей вузов, сотрудников сферы здравоохранения, государственных учреждений, международных организаций или лиц, с заработной платой от 250 тыс. драмов. «Целевое назначение кредитной карты “Constant+” – потребительские нужды», – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
Клиент может совершать по карте покупки в магазинах, оплачивать услуги или получать наличные. Заемщикам предоставляется кредитная карта категории Visa Electron или Visa Classic с лимитом до 2 млн драмов и сроком до 24-х месяцев. Годовая процентная ставка по карте, в зависимости от валюты кредитных средств (драм, доллар и евро), составляет от 18-и до 20%-ов. При этом, проценты начисляются только на ту сумму, которую клиент фактически израсходовал – оплатил покупку по кредитной карте или снял наличные в банкомате. Одним из преимуществ карты является гибкий порядок погашения: держатель карты может производить ежемесячные погашения, снижая сумму кредита или обеспечивая 10% положительный оборот от отрицательного остатка на конец месяца, тем самым, возобновляя свой кредит. Проценты по кредиту выплачиваются ежемесячно.