Հունիսի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 376.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 376.25 դրամ:
Հունիսի 10-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.76 դրամ` հունիսի 9-ի համեմատ ավելանալով 0.13 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 545.77 դրամ` նվազելով 5.09 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.05 կետով` կազմելով 13.55 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

10 Июнь 2011 - 11:13 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн. по курсу 376,56 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 376,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 июня составил 376,76 драма, увеличившись по сравнению с 9 июня на 0,13 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 545,77 драма, сократившись на 5,09 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – 13,55 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.