«ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ ընկերությունը մեկնարկել է Beeline Blade բրենդավորված սենսորային սմարթֆոնի վաճառքը:
Beeline Blade սմարթֆոնի արժեքն է 94.000 դրամ, այն կարելի է ձեռք բերել Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում:
Beeline Blade սմարթֆոնն աշխատում է Android օպերացիոն համակարգի 2.2 տարբերակի հիման վրա: Հեռախոսը թողարկվել է 2010թ-ին: Այն ունի 3.2-միգապիքսել տեսախցիկ` տեսանկարահանման հնարավորությամբ: Աշխատում է GSM, 3G և HSDPA ցանցերում, չափերն են` 116×56.5×11.8մմ, քաշը` 130գր.:
Սմարտֆոնի Էկրանի չափը 3,5 դյույմ է AMOLED տեխնոլոգիայի հիման վրա` 480×800պիկսել: Կապի հնարավորության համակարգերն են` WAP, GPRS, EDGE, WiFi, Bluetooth, 3G, GPS: Հեռախոսը նաև հնարվորություն ունի ձևափոխել 3G-ինտերնետ ազդանշանը WiFi ազդանշանի, որից կարող են օգտվել այլ սարքեր:
Հեռախոսի ներքին հիշողությունն է 150Մբ, որը հնարավոր է Micro-SD հիշողության քարտերի միջոցով ավելացնել մինչև 32ԳԲ: Սմարթֆոնն ունի mp3-նվագարկիչ և FM ռադիո: Beeline Blade սմարթֆոնի երաշխիքային ժամկետն է 1 տարի:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել բրենդավորված հեռախոսների տեսականին` նոր արդիական և բազմաֆունկցիոնալ սմարտֆոնով: Համոզված եմ, որ նոր բջջային հեռախոսն, իր մատչելիության և հնարավորությունների շնորհիվ հայաստանյան շուկայում մեծ ճանաչում կունենա: Մեր բաժանորդներն օգտագործելով նոր հեռախոսը կարող են լիովին վայելել կապի միասնական օպերատորի ծառայությունների որակը և զանզանությունը»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

10 Июнь 2011 - 12:15 AMT
«АрменТел» объявляет о начале продаж сенсорного брендированного смартфона Beeline Blade. Приобрести смартфон можно в офисах продаж и обслуживания Beeline по цене 94000 драмов.
Смартфон Beeline Blade управляется операционной системой Android, версии 2.2. Телефон анонсирован в 2010 году. Он оснащен 3.2-мегапиксельной камерой с возможностью записи видео. Аппарат работает в сетях GSM и 3G, поддерживает стандарт HSDPA. Его размеры – 116×56.5×11.8 мм, вес 130 г.
Диагональ дисплея смартфона – 3,5 дюймов с технологией AMOLED и разрешением 480×800 пикселей. Поддерживаемые стандарты коммуникации – WAP, GPRS, EDGE, WiFi, Bluetooth, 3G, GPS.
Телефон также имеет возможность преобразовывать сигнал 3G-интернета в WiFi и становится точкой доступа для других устройств. Встроенная память телефона – 150 Мб с возможностью расширения картами памяти Micro-SD до 32 Гб. Смартфон оснащен Мр3 плейером и FM радиоприемником. Гарантийный срок смартфона Beeline Blade составляет 1 год.
«Компания «АрменТел» пополняет ряд брендированных телефонов новым стильным и функциональным смартфоном. Я уверен, что новый мобильный аппарат в силу своей доступности и функциональности завоюет популярность на армянском рынке, и наши абоненты, используя новую модель, смогут в полной мере насладиться качеством и разнообразием услуг связи единого оператора Армении – компании «АрменТел», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.