Տասնմեկերորդ ունիվերսալ տարածաշրջանային առևտրա-արդյունաբերական «Արմենիա EXPO 2011» համաժողովը, նվիրված Հայաստանի անկախության 20-ամյակին, տեղի կունենա սեպտեմբերի 16-18-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
«Համաժողովի նպատակն է սպառման նոր շուկաների որոնումը, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավումը Հայաստանի տնտեսության մեջ, հանրապետության տնտեսական ներուժի ցուցադրումը, նոր գործընկերների որոնումը»,-ասվում է LOGOS EXPO Center-ի կազմակերպչի պաշտոնական կայքում:
«Արմենիա EXPO 2011» համաժողովը լայն տարածում ստացավ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ մի շարք այլ երկրներում և անց է կացվում արդեն մի քանի տարի շարունակ:
Ամեն տարվա հետ ցուցահանդեսն ընդլայնում է իր մասնակիցների շրջանակները, ներգրավելով տնտեսության ու մասնակից կազմակերպությունների նոր ոլորտներ, զգալի ներդրում ունենալով կարևորագույն բնագավառների զարգացման հարցում:

Одиннадцатый универсальный региональный торгово-промышленный выставочный форум «АРМЕНИЯ EXPO 2011», приуроченный к 20-летнему юбилею независимости Армении пройдет 16-18 сентября в СКК им. Демирчяна.
«Целью форума – поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала республики, поиск новых деловых партнеров», – говорится на официальном сайте организатора LOGOS EXPO Center.
Форум «АРМЕНИЯ EXPO 2011» получил широкую известность, как в Армении, так и в ряде других стран, и проводится уже несколько лет подряд.
С каждым годом выставка расширяет свои круги, привлекая большее количество сфер экономики и организаций-участниц, имея при этом весомый вклад в деле развития представляемых наиважнейших отраслей.