Հունիսի 13-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.50 դրամ:
Հունիսի 13-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.30 դրամ` հունիսի 10-ի համեմատ նվազելով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 539.50 դրամ` նվազելով 6.27 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.11 կետով` կազմելով 13.43 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,2 млн. по курсу 375,67 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 13 июня составил 376,30 драма, сократившись по сравнению с 10 июня на 0,46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 539,50 драма, сократившись на 6,27 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,11 п.п. – 13,43 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.