Հունիսի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 376.13 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 376 դրամ:
Հունիսի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.83 դրամ` հունիսի 13-ի համեմատ նվազելով 0.47 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 543.26 դրամ` ավելանալով 3.76 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 13.49 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,9 млн. по курсу 376,13 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 376 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 июня составил 375,83 драма, сократившись по сравнению с 13 июня на 0,47 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 543,26 драма, увеличившись на 3,76 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 п.п. – 13,49 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.