15 Հունիս 2011 - 11:58 AMT
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն ծրագրում է իր հաճախորդների համար զեղչային համակարգ ներդնել, որը թույլ կտա լրացուցիչ զեղչերով օգտվել Երևան քաղաքում գործող 200-ից ավելի ընկերությունների ծառայություններից, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
2011 թվականի հունվար – մայիս ամիսներին բանկը թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակով 184.3 % աճ է գրանցել 2010-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության մամլո հաղորդագրության մեջ, բանկի պլաստիկ քարտերով կատարված գործարքների ծավալն ընթացիկ տարվա 5 ամիսների ընթացքում աճել է 13.4 %-ով:
«Տարեսկզբին Բանկն իր առջև խնդիր էր դրել ավելացնել «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ պլաստիկ քարտերի քանակը մինչև 50 000-ի: Թողարկված քարտերի քանակի նկատելի աճը թույլ է տալիս կանխատեսել դրված նշաձողի հաղթահարումը մինչև 2011 թվականի ավարտը:
Աշխատավարձային ծրագրերի շրջանակներում թողարկված քարտերի քանակական աճը նշված ժամանակահատվածում կազմել է 30 %: Բանկը ավելացրել է նաև իր բանկոմատների քանակը, որոնց թիվը հանրապետությունում այժմ 40 է:

До конца 2011 года ЗАО «Банк Анелик» планирует внедрить для своих клиентов систему скидок, которая позволит пользоваться услугами более 200 столичных компаний по дополнительным скидкам, сообщает пресс-служба банка.
В январе-мае 2011 года ЗАО «Банк Анелик» зафиксировало 184,3%-ый рост по количеству выпущенных пластиковых карт по сравнению с тем же периодом 2010 года. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, за 5 месяцев текущего года объем операций, совершенных пластиковыми картами банка, увеличился на 13,4%.
В начале года банк поставил задачу увеличить количество пластиковых карт до 50 000 штук. Заметный рост выпущенных карт позволяет прогнозировать, что до конца 2011 года можно будет достигнуть намеченной планки.