Հայաստանի Ավտոապահովագրողների բյուրոն և Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում են, որ մինչև հուլիսի 1-ը հաշվառված ավտոտրանսպորտային միջոցներ ունեցող այն քաղաքացիները, որոնք առ այսօր ԱՊՊԱ պայմանագրեր չեն կնքել կամ կնքված ԱՊՊԱ պայմանագրի ժամկետը արդեն ավարտվել է, կտուգանվեն:
Մինչև հուլիսի 1-ը այդ ավտոտրանսպորտային միջոցները հաշվառումից ժամանակավոր հանելու դեպքում ավտոսեփականատերերը չեն վճարի ԱՊՊԱ պայմանագիր չունենալու համար օրենքով սահմանված տուգանքները:
Ավտոտրանսպորտային միջոցները հաշվառումից ժամանակավորապես հանելու և հետագայում հաշվառման դնելու ընթացակարգերն անվճար են:
Որոշման մանրամասներին կարելի է տեղեկանալ www.rea.am կայքի «Նորություն» տողից, ինչպես նաև կայքի «Շարժական գույք» բաժնում տեղադրված Ավտոապահովագրողների բյուրոյի բաններից` այցելելով բյուրոյի կայք:

Владельцы машин, у которых до 1 июля не будет договора ОСАГО, будут оштрафованы, говорится в совместном сообщении Бюро автостраховщиков Армении и Дорожной полиции Армении.
До 1 июля граждане, имеющие автотранспортные средства, стоящие на учете, которые по сей день не заключили договора ОСАГО или срок заключенного договора ОСАГО уже истек, при временном снятии этих автотранспортных средств с учета не будут платить штрафы, установленные законом за отсутствие договора ОСАГО.
Процедуры временного снятия автотранспортного средства с учета и дальнейшей постановки на учет бесплатны.
С подробностями решения можно ознакомиться на сайте www.rea.am, в разделе «Новости», а также на баннере Бюро автостраховщиков в разделе «Движимое имущество», посетив сайт Бюро.