15 Հունիս 2011 - 13:05 AMT
2011թ. հունիսի 20-ից «Զոլոտայա կորոնա» միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգը Ռուսաստանից Հայաստան ուղարկվող փոխանցումներն իրականացնելու է նոր` իջեցված սակագնով` սկսած 0,5%-ից, նախկին 1,5%-ի փոխարեն:
Արդշինինվեստբանկը հանդիսանում է «Զոլոտայա կորոնայի» ամենախոշոր հայկական գործընկեր բանկը և հնարավորություն է տալիս իր բոլոր մասնաճյուղերում ստանալ դրամական փոխանցումներ ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով: Արդշինինվեստբանկի մասնաճյուղերում «Զոլոտայա կորոնա» համակարգով ուղարկված գումարի ստացման դեպքում ստացողից միջնորդավճար չի գանձվում, վճարում է միայն ուղարկողը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Արդշինինվեստբանկը հանդիսանում է Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարներից մեկը դրամական փոխանցումների ոլորտում, ներկայումս փոխանցումներ է իրականացնում MoneyGram, Contact, Migom, Быстрая Почта, IntelExpress, RIA, Coinstar, Blizko միջազգային համակարգերով, և այս ոլորտում համագործակցում է ռուսական Ֆորա բանկի և Սբերբանկի հետ:

Начиная с 20 июня, система международных денежных переводов «Золотая Корона» будет осуществлять переводы из России в Армению по новым заниженным тарифам – начиная с 0,5%, против ранее действующих 1.5%.
«Ардшининвестбанк», являющийся самым крупным армянским партнером «Золотой Короны», предоставляет возможность получения переводов в рублях, долларах США и евро во всех своих филиалах. В случае получения суммы переводов, осуществленных системой «Золотая Корона», в филиалах банка с получателя не взимается посредническая плата, платит только отправитель, сообщает пресс-служба банка.
«Ардшининвестбанк» является одним из лидеров в банковской системе Армении в сфере денежных переводов. В настоящее время банк осуществляет переводы по международным системам MoneyGram, Contact, Migom, Быстрая Почта, IntelExpress, RIA, Coinstar, Blizko и в этой сфере сотрудничает с российскими Форабанком и Сбербанком.