16 Հունիս 2011 - 11:22 AMT
Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հունիսի 16-ի նիստում հաստատել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի 2011 թվականի 8,49 մլրդ դրամ կազմող ներդրումային ծրագիրը:
Հիմնական միջոցները կուղղվեն հետևյալ ուղղությունների զարգացմանը. գազատրանսպորտային համակարգի վերակառուցում՝ 3,34 մլրդ դրամ, գազաբաշխիչ համակարգի ընդլայնում՝ 5,15 մլրդ դրամ: Բացի այդ, Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստարանի վերակառուցման նպատակով կհատկացվի 520 մլն դրամ, ինչը թույլ կտա 15 տոկոսով ավելացնել նրա ներուժը:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն մտադիր է նաև 2011թ. 15 հազարով ավելացնել իր բաժանորդների բազան, որը հունիսի 1-ի դրությամբ կազմում է 616336 բաժանորդ:

Комиссия по регулированию общественных услуг Армении на заседании 16 июня утвердила инвестиционную программу ЗАО «АрмРосгазпром» на 2011 год в размере 8,49 млрд драмов.
Большая часть средств будет направлена на такие основные задачи, как реконструкция газотранспортной системы – 3,34 млрд драмов и расширение газораспределительной системы – 5,15 млрд драмов. Помимо этого на реконструкцию Абовянского подземного газохранилища будет направлено 520 млн драмов, что позволит на 15% увеличить его потенциал.
ЗАО «АрмРосгазпром» также планирует в 2011 году на 15 тыс. увеличить свою абонентскую базу, которая по состоянию на 1 июня составила 616336 абонентов.