16 Հունիս 2011 - 11:24 AMT
Հունիսի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,55 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 374.58 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 374.50 դրամ:
Հունիսի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.67 դրամ` հունիսի 15-ի համեմատ նվազելով 0.23 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 531.08 դրամ` նվազելով 7.85 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.13 կետով` կազմելով 13.33 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

16 Июнь 2011 - 11:24 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,55 млн. по курсу 374,58 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 374,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 июня составил 375,67 драма, сократившись по сравнению с 15 июня на 0,23 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 531,08 драма, сократившись на 7,85 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,13 п.п. – 13,33 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.