Հայաստանի Հանրային ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) հունիսի 16-ի նիստում հաստատել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» (ՀԷՑ) ՓԲԸ 2011թ. 18,138 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագիրը:
Միջոցների զգալի մասը` 7,364 մլրդ դրամ, կուղղվի սպառողների էլեկտրաէներգիայի անջատման միջին տարեկան հաճախականության և տևողության կրճատմանը, 4 մլրդ դրամ կծախսվի նոր սպառողների միացման համար, ընդ որում` հաշվետու տարում էլեկտրաէներգիայի հաշվիչների փոխարինման համար ավելի քան 1,03 մլրդ դրամ կծախսվի, իսկ հնացած սարքավորումների փոխարինմանն ու անվտանգության ապահովմանն ուղղված ներդրումները կկազմեն 723 մլն դրամ: Իսկ բաշխիչ ցանցերի շահագործմանն ուղղված այլ ծախսերի համար ներդրումների ծավալը կկազմի 788,1 մլն դրամ:

16 Июнь 2011 - 11:38 AMT
В 2011 году «Элсети Армении» намерены сократить длительность отключений электроэнергии и подключить новых абонентов
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила на заседании 16 июня инвестиционную программу ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) на 2011 год в размере 18,138 млрд драмов.
Значительная часть средств в размере 7,364 млрд драмов будет направлена на сокращение среднегодовой частоты и длительности отключений электроэнергии у потребителей, 4 млрд драмов пойдет на подключение новых потребителей, при этом замена счетчиков электроэнергии в отчетном году обойдется в сумму более 1,03 млрд драмов, а инвестиции на обеспечение безопасности и замену устаревшего оборудования составят 723 млн драмов. А вот объем инвестиций на другие расходы по эксплуатации распределительных сетей составит 788,1 млн драмов.