16 Հունիս 2011 - 14:35 AMT
Երաժշտություն կիսելու (music-sharing) հարթակ Soundcloud-ը մեկ տարում ձեռք է բերել 4 միլիոն գրանցված օգտագործող, որի արդյունքում ընդհանուր օգտագործող-ների թիվը կազմում է 5 միլիոն։ Այս մասին հաղորդում է Mashable-ը։
Soundcloud-ը, որն ամեն օր արձանագրում է 20,000 նոր գրանցում, բազմաթիվ նորամուծություններ է կատարել ստեղծվելուց՝ 2008-ից, ի վեր։ Մասնավորապես թողարկել է iPhone-ների և Android-ների համար ծրագրեր, հնարավորություն է մցրել ձայնագրություններ անել անմիջաօես իր բոլոր պլատֆորմներից։
Բացի դրանից միշտ աճում է այն երաժիշտների և լրագրողների թիվը, ովքեր Soundcloud-ն օգտագործում են իրենց երաժշտությունը կամ նյութերը կիսելու և կարծիք լսելու համար։

Платформа Soundcloud за год собрала около 4 миллионов зарегистрированных пользователей, в результате общее число пользователей достигло 5 миллионов. Об этом сообщает Mashable.
Soundcloud, которая ежедневно регистрирует 20 000 новых пользователей, ввела много новшеств со дня создания в 2008 году. В частности, выпустила программы для iPhone и Android, дала возможность делать записи непосредственно с платформ и др.
Кроме того, растет число журналистов и музыкантов, использующих Soundcloud для того, чтобы поделиться музыкой или прослушать комментарии.