Հունիսի 17-ի իր նիստում Հայաստանի կառավարությունն «Էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակ» ՓԲԸ կանոնադրական խնդիրները լուծելու նպատակով 25 մլն դրամով ավելացրել է վերջինիս կանոնադրական կապիտալը։
Ինչպես ասել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը նիստի ժամանակ, այժմ Հայաստանում 5 հազարից ավելի ընկերություններ օգտվում են էլեկտրոնային ստորագրությունից, ներդրվել են էլեկտրոնային հարկային հաշվետվության, էլեկտրոնային արտոնագրման համակարգերը։ Ակնկալվում է, որ հաջորդ տարվանից ՓԲԸ-ն իր ծախսը կհոգա էլեկտրոնային ստորագրության վաճառքից ստացած շահույթով։

Правительство Армении на заседании 17 июня приняло решении об увеличении уставного капитала ЗАО «Офис внедрения инфраструктур электронного управления».
Как сообщил в ходе заседании руководитель администрации правительства РА Давид Саргсян, увеличение уставного капитала на 25 млн. драмов создаст предпосылки, чтобы в следующем году организация смогла выйти на прибыльный уровень. Ожидается, что в 2012 году ЗАО покроет свои затраты за счет продажи электронных подписей.
На сегодняшний день в Армении более 5000 компаний пользуются электронными подписями, были внедрены электронные налоговые отчеты и электронная система лицензирования.