SpotWorld-ը iPhone-ների համար նախատեսված ճամփորդական ուղեցույց ծրագիր է։ Այն ներառում է շուրջ 500,000 վայր ամբողջ աշխարհում։ Օգտագործողները կարող են արագորեն գտնել ճանաչված ուղղություները, տուրիստական վայրերը, ինչպես նաև կազմել սեփական սիրելի վայրերը։ Այս մասին հաղորդում է Mashable-ը։
«Մեր ծրագիրը տարբերվում է մնացածներից նրանով, որ այն ընդգրկում է աշխարհի ամենահայտնի վայրերը».-ասել է ծրագրի ստեղծողներից Ջոզեգ Չոնգը, որ ստարտափների վետերան է, նախկինում աշխատել է PayPal-ում և AdBrite-ում։
SpotWorld-ը հարուստ է հանրահայտ վայրերի նկարներով։ Օգտագործողները հեշտությամբ կարող են ֆոտոշրջագայություններ կատարել ծրագրի սիրած վայրերով կամ տեսնել ընկերների սիրելի վայրերը։ Օգտագործողները կարող են կիսել իրենց սիրելի վայրերը Facebook-ում։
SpotWorld-ը պարունակում է «այնտեղ եղել եմ» անվանմամբ ֆունկցիան։ Օգտագործողները կարող են ծրագրի միջոցով նշել այն վայրերը, որոնք այցելել են «այնտեղ եղել եմ» կոճակով և այդպես կազմել այցելած վայրերի սեփական ցուցակը։
Ըստ Ջոզեգ Չոնգի այս կոճակը սիրված է օգտագործողների կողմից։ SpotWorld-ը հայտնվել է 61 երկրների App Store –երի գլխավոր էջում և դարձել թոփ ճամփորդական ծրագիրը 12 երկրներում։
Ծրագիրը կարելի է բեռնել iTunes-ից, ծավալն է 5.5mb. Աշխատում է iOS 3.0-ի և ավելի բարձր տարբերակների հետ։

Программа SpotWorld – туристический путеводитель, созданный для iPhone. Она включает около 500 000 населенных пунктов по всему миру. Пользователи могут быстро найти знакомые места, туристические центры, составить собственную карту полюбившихся мест, поделиться ею с друзьями, сообщает Mashable.
“Наша программа отличается от предыдущих тем, что в нее входят самые известные населенные пункты мира”, – сказал один из создателей программы Джозег Чонг, который раньше работал в PayPal и AdBrite. В SpotWorld много иллюстраций. Пользователи могут легко совершать фотопутешествия в полюбившиеся места на карте или увидеть их у друзей, а также поделиться ими в Facebook. SpotWorld содержит функцию “Я там был”, пользователь с помощью программы получает возможность отметить те места, которые посетил, и тем самым создать собственную карту.
По словам Джозега Чонга, эта кнопка очень полюбилась пользователям. SpotWorld известна в 61 стране и стала популярным туристическим путеводителем в 12 странах.
Программу можно загрузить с iTunes, объем – 5.5mb, работает с iOS 3.0 и другими более высокими версиями.