17 Հունիս 2011 - 12:42 AMT
Հունիսի 13-17-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 81,361,648 ԱՄՆ դոլար 375.20 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 90,858,762 ԱՄՆ դոլար 376.12 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,690,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.55 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 374.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 6-12-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 28.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 34.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 13 по 17 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 81,361,648 долларов США по 375.20 драмов/1 доллар США и продано 90,858,762 долларов США по 376.12 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,690,000 долларов США по 376.55 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 200 тыс. долларов США по 374 драмов/1 доллар США.
С 6 по 12 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 28,3 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 34,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.