Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 17-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության կողմից 2010 և 2011 թվականների հունվար-մայիս ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքներին:
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը և գերատեսչությանը ենթակա ընկերությունների տնօրենները:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտը` այն համարելով հանրապետության տնտեսության կարևոր հիմքերից մեկը, կոնկրետ հանձնարարականներ տվել աշխատանքները պատշաճ որակով իրականացնելու ուղղությամբ:

17 Июнь 2011 - 15:37 AMT
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное работе министерства производственных инфраструктур в 2010 году и за первые пять месяцев 2011 года. Как сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах, в совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян и другие должностные лица.
С соответствующими докладами выступили министр производственных инфраструктур Карлен Петросян и руководители организаций, находящихся в ведении министерства. Бако Саакян отметил значимость сферы производственных инфраструктур, посчитав ее одной из важных основ экономики республики, и дал конкретные поручения по выполнению работ на должном уровне.