Հայաստանում 2011-ի մայիսին միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 7.2 տոկոսով` կազմելով 112 054 դրամ: Միաժամանակ անկումն ամսական կտրվածքով կազմել է 0.6 տոկոս:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 5.8 տոկոսով` կազմելով 89 615 դրամ, ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 0.1 տոկոս, իսկ ոչ պետական կազմակերպություններում աճը կազմել է 6.8 տոկոս կամ 139 092 դրամ, ընդ որում մայիսին ապրիլի համեմատ արձանագրվել է անկում 1 տոկոսի մակարդակով:

20 Июнь 2011 - 12:17 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в мае 2011 года увеличилась на 7,2%, составив 112 054 драма. При этом спад в месячном разрезе составил 0,6%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата увеличилась на 5,8%, составив 89 615 драмов, в месячном разрезе спад составил 0,1%, а в негосударственных организациях рост составил 6,8% или 139 092 драма, при этом в мае по сравнению с апрелем текущего года был зафиксирован спад на уровне 1%.