Սինգապուրում Nokia Connection միջոցառման ժամանակ Nokia-ն հայտարարել է, որ հուլիսից սկսելու է Symbian Anna-ով աշխատող Nokia N8s, E7s, C7s և C6-01s-երի տարածումը։ Այս հեռախոսների օգտագործողները կարող են բեռնել և թարմացնել իրենց Symbian համակագը մինչև օգոստոսի ավարտը։ Այս մասին հայտնում է Nokia-ի պաշտոնական բլոգը։
Nokia-ն ապրիլ ամսին ներկայացրել էր Symbian համակարգի նոր Symbian Anna կոչվող թարմացումը և գործարկել Symbian Anna-ով աշխատող երկու հեռախոս՝ Nokia E6 և X7։
Symbian Anna թարմացումն անվճար է և օգտագործողներին տալիս է մի շարք նոր պատկերներ (icons), ավելի արագ աշխատող ներքին բրաուզեր, կատարելագործված քարտեզ և մի շարք այլ նորույթներ։
Symbian Anna-ի ամենասպասված կատարելագործումն այն է, որ մատների հպումով կարելի է էկրանը երկու մասի կիսել, այն ունի նաև վիրտուալ QWERTY ստեղնաշար։
Nokia-ի գլխավոր տնօրեն Սթիվեն Էլոփն ասել է, որ մոտակա 12 ամիսների ընթացքում Nokia-ն պատրաստում է 10 նոր Symbian համակարգով աշխատող սմարթֆոններ թողարկել։

В Сингапуре во время мероприятия Nokia Connection компания Nokia объявила, что с июля поступят в продажу телефоны Nokia N8s, E7s, C7s и C6-01s, базирующиеся на операционной системе Symbian Anna. Пользователи смогут загрузить или обновить свою систему Symbian до конца августа. Об этом сообщает официальный сайт Nokia.
В апреле Nokia представила новую обновленную версию системы Symbian – Symbian Anna и два телефона, работающих с этой системой – Nokia E6 и X7.
Обновление Symbian Anna бесплатно, добавлены новые иконки (icons), внутренний браузер, который работает еще быстрее, усовершенствованная карта и ряд других нововведений. Самым долгожданным обновлением Symbian Anna является возможность с помощью одного прикосновения разделить экран на две половины, телефон также снабжен виртуальной клавиатурой QWERTY.
Генеральный директор Nokia Стивен Элоп сказал, что в ближайшие 12 месяцев Nokia готовится выпустить 10 смартфонов с Symbian.